Szkolenia
Szkolenia
Założeniem szkoleń jest zwiększenie wiedzy i kompetencji w zakresie redukcji ryzyka transmisji HIV.
Każde szkolenie składa się z następujących elementów:
- część teoretyczna
- część praktyczna
- postawy
- motywowanie i wspieranie
Każde szkolenie obejmuje:
Wykład – przekazanie przez prowadzących zbioru informacji, wyjaśnienie pojęć, procesów i zależności między nimi. Oddziaływanie na sferę poznawczą poszerzające wiedzę z danej tematyki.
Zajęcia interaktywne – – mają na celu aktywizacje uczniów przez prowadzących w celu zintegrowania fragmentów informacji z różnych dziedzin, z jednoczesnym odwołaniem się do sfery emocjonalnej w aspekcie postaw, nastawień, norm społecznych. Przygotowują one uczestników do zmiany zachowań, postaw w pożądanym kierunku poprzez aktywne uczestnictwo i wykorzystanie procesów grupowych.
Przeprowadzamy szkolenia, warsztaty i wykłady dla różnych środowisk i grup zawodowych pracujących z ludźmi (terapeutów, pedagogów, studentów, służb mundurowych, urzędników administracji publicznej, itp).
- „Przygotowanie pedagogów do realizacji w ich pracy zawodowej programów edukacyjnych dotyczących HIV/AIDS”
(nauczyciele i kadra pedagogiczna) - „Psychospołeczne aspekty ryzykownych zachowań w kontekście HIV/AIDS”
Szkolenie dla studentów i absolwentów pedagogiki, psychologii, socjologii - „Ograniczenie ryzyka transmisji HIV wśród pracowników służb interwencyjnych”
(Funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej, Służby Więziennej) - „Edukacja w obszarze redukcji ryzyka transmisji HIV i STI”
(młodzież)