DZIAŁANIA
MSP SŁYSZĘ SERCE
NASZE
DZIAŁANIA.
MSP Słyszę Serce od 1992 r. z powodzeniem realizuje programy wyrównujące szanse słabszych członków lokalnej społeczności. Promujemy proste, podstawowe wartości i spokojne, dobre życie. Nie uciekamy przed rutyną, ciężką pracą i zwyczajnością. Problemy społeczne rozwiązujemy prostymi, sprawdzonymi i skutecznymi metodami.
Niepubliczne Przedszkole Integracyjne
Przedszkole przy Osinowej działa blisko 20 lat. Prowadzimy zajęcia rozwojowe już od 2.5 roku życia po to, aby zapewnić prawidłowy rozwój psychofizyczny dziecka oraz pomóc rodzicom w procesie wychowawczym. Od tego czasu przygotowaliśmy ponad 1500 dzieci na bezstresowe pójście do szkoły. Przedszkole, jak sama nazwa wskazuje – integracyjne, nastawione jest na rozwój integracji sensorycznej, rozwój fizyczny i ruchowy oraz społeczny. Dzieci mają do dyspozycji przestronne sale, wyposażone w sprzęt i zabawki stymulujące rozwój i możliwości dzieci, wspierające zwłaszcza ich rozwój umiejętności psychoruchowych.
W pracy z dziećmi realizujemy codziennie podstawę programową wychowania przedszkolnego MEN. Jako jej uzupełnienie wykorzystane są metody: ruchu rozwijającego Weroniki Sherborn, edukacji muzycznej C. Orffa, metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, elementy integracji sensorycznej oraz edukacji matematycznej prof. Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej.
Zapewnimy dzieciom również zajęcia dodatkowe: zajęcia taneczne- balet, rytmika, zajęcia z elementami terapii SI, zajęcia logopedyczne, zajęcia sportowe, Akademię Malucha, Akademię Starszaka, gimnastykę korekcyjną. Maluchy są też objęte indywidualną opiekę logopedyczną, psychologiczną oraz WWR i SI.
Gdzie?
Łódź, ul. Osinowa 24
Kiedy?
Codziennie od 7.00 do 17.00 lub pod tel.: 535 577 403
Od lutego 2018 r. ruszamy z kolejnym naborem.
Aktualne informacje znajdziesz tutaj:
Ośrodek Profilaktyki Środowiskowej
Misją Ośrodka Profilaktyki Środowiskowej jest podejmowanie działań na rzecz edukacji, profilaktyki i informacji w zakresie ochrony i promocji zdrowia, redukcji transmisji HIV i innych chorób zakaźnych, zapobiegania izolacji społecznej, przeciwdziałania dyskryminacji oraz wspierania integracji środowisk osób wykluczonych czy nieprzystosowanych (np. ze względu na stan zdrowia, status społeczny). Oferujemy wsparcie w rozwiązywaniu problemów, z którymi się borykają, szukamy sposobów na poprawę komfortu życia.
Realizujemy to na kilku płaszczyznach: poradnictwie, zajęciach grupowych i warsztatach, szkoleniach, oraz bezpośredniej pracy środowiskowej metodą Streetworkingu.
Nasze podejście cechuje otwarte serce, akceptacja, szacunek i zorientowanie na potrzeby podopiecznych.
Stawiamy na zaangażowanie i profesjonalizm. Nieustannie się rozwijamy, zdobywamy nowe kwalifikacje i doświadczenia. Zespół tworzą pedagodzy, trenerzy umiejętności społecznych, pracownicy służby zdrowia, certyfikowani edukatorzy wiedzy o HIV/AIDS, konsultanci ds. rozwiązywania problemów HIV/AIDS, doradcy PKD, streetworkerzy, partyworkerzy, specjaliści ds. uzależnień.
Aktualne informacje znajdziesz tutaj:
Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny
• Konsultacje indywidualne
• Poradnictwo przed i po testowe
• Wsparcie
• Informacje
• Kontakt wyłącznie telefoniczny :506239314
Kazik – Socjoterapeutyczny Klub Środowiskowy
KAZiK nie jest miejscem – jest ludźmi, którzy go tworzą. Jest zjawiskiem, w którym spotykają się młodzi ludzie, żeby zabić nudę, uzyskać i dać wsparcie i zwyczajnie ze sobą pobyć. Ludzie, którzy wzajemnie szanują swoje poglądy i to, w jaki sposób żyją. Celem Klubu jest wzajemna pomoc, wsparcie i rozmowa. Młodzi uczą się tego, że każdy ma prawo do własnego zdania, pod warunkiem, iż nie rani to uczuć drugiego człowieka. Tutaj problemy okazują się nie takie straszne, jak się pierwotnie wydają i nikt nie musi udawać kogoś, kim tak naprawdę nie jest. Program merytoryczny Klubu łączy kilka aspektów pracy środowiskowej ze specyficznym, wypracowanym przez kilka lat podejściem do podopiecznych. Stworzenie sprzyjającego otoczenia dającego oparcie i pomoc, praca z rodziną uruchamiająca jej potencjał i wreszcie obszar związany z rozwijaniem kompetencji osobistych młodej osoby to zadania tworzonego przez nas systemu wsparcia. Stajemy się osobami współuczestniczącymi w procesie wychowania naszych podopiecznych, mając niekiedy większy wpływ, niż rodzice na ich rozwój i losy życiowe.
Gdzie?
Łódź, ul. Wspólna 6
Kiedy?
Każdy dzień roboczy od godzinach 14.00 – 20.00
Środowiskowy Klub Głuchych
Główną misją Klubu Głuchych jest podniesienie umiejętności poruszania się osób niesłyszących w życiu społecznym tak, aby czuli się współtwórcami społeczeństwa, angażowali w życie publiczne oraz czuli współodpowiedzialni za kształt własnego życia. Aby aktywnie funkcjonować w społeczeństwie należy czytać komunikaty, korzystać z mediów, umiejętnie wypełniać formularze urzędowe, znać swoje prawa i możliwości ich egzekwowania, czyli wszystko to, z czym mają problemy nawet osoby słyszące. W Klubie Osoby Głuche mają okazję spotkać się w większym gronie, wspólnie spędzić czas przy filiżance herbaty i ciastku.
Gdzie?
Łódź, ul. Skarbowa 28
Kiedy?
Każdy piątek od godzinach 16.00 – 20.00
Aktualne informacje znajdziesz tutaj:
Warsztaty Terapii Zajęciowej
Warsztaty to placówka terapeutyczna dla Osób z Niepełnosprawnością intelektualną lub ruchową. Są miejscem stwarzającym osobom niezdolnym do podjęcia pracy możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej, a ich nadrzędnym celem jest pozyskanie lub przywracanie umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia. Działania składające się na proces rehabilitacji społecznej i zawodowej WTZ tworzą spójną strukturę, w której podstawowe miejsce zajmuje terapia zajęciowa. Odbywa się ona w sześciu pracowniach:
Gospodarstwa domowego: Jej głównym zadaniem jest kształtowanie i doskonalenie umiejętności porządkowych i kulinarnych, ale również tych z zakresu savoir-vivre.
Plastyczna: Celem tych zajęć jest kształtowanie sprawności manualnych, koordynacji wzrokowo-ruchowej, wyobraźni przestrzennej oraz rozbudzanie wrażliwości estetycznej.
Rękodzieła: Zasadniczym terapeutycznym celem pracy w tej pracowni jest dostarczenie uczestnikom okazji do swobodnej ekspresji emocjonalnej poprzez wytwarzanie przedmiotów użytkowych i ozdobnych z gliny, gipsu lub mas plastycznych.
Komputerowa: Zakres merytoryczny pracy w tej pracowni obejmuje w dużej mierze zajęcia z komputerem i urządzeniami peryferyjnymi. Uczestnicy mają tu okazję nauczyć się m.in. obsługi najczęściej spotykanych programów komputerowych, a także doskonalić umiejętność szybkiego i płynnego pisania na klawiaturze.
Muzykoterapii: W warsztacie prowadzona jest terapia poprzez muzykę połączona z teatroterapią, która ma na celu niwelowanie napięć, likwidację negatywnych emocji oraz wyzwalanie możliwości twórczych uczestników i ukazanie im drogi samoekspresji.
Rehabilitacyjna: Zajęcia z rehabilitacji ruchowej mają na celu: rozwijanie sprawności psychofizycznej uczestników, doskonalenie naturalnych czynności ruchowych, kształtowanie odpowiedniej postawy, rozwijanie swobody i sprawności ruchowej – głównie manualnej, przyzwyczajanie do szybkiego reagowania na sygnały i znaki, kształtowanie umiejętności podporządkowania się zaleceniom i przepisom zarówno w działaniu zespołowym, jak i indywidualnym, hartowanie organizmu i utrwalanie podstawowych nawyków higienicznych.
Gdzie?
Łódź, ul. Skarbowa 28
Kiedy?
Każdy dzień roboczy od godzinach 8.30 -16.30
Aktualne informacje znajdziesz tutaj: